BU23UA3WNVX-TL 4 UDFN Exposed Pad Power Management (PMIC) Manufacturer Channel IC REG LIN 2.3V 300MA 4SSON Electronic Component
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
BU23UA3WNVX-TLModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
4 UDFN Exposed PadPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LIN 2.3V 300MA 4SSON
Number of Regulators:1
Current Output:300mA
Current Quiescent (Iq):90
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
BU23UA3WNVX-TL
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
4 UDFN Exposed Pad
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LIN 2.3V 300MA 4SSON
Number of Regulators
1
Current Output
300mA