BOE GV101WXM-N80 10.1" WXGA TFT LCD Display Module 1280×800 500cd/m² LVDS 40Pin IPS Wide View Industrial LCD Screen
Store rating:4.8
(1066 reviews)
ABELOE (HK) TECHNOLOGY CO., LIMITED
Custom Manufacturer
3 yrs
HK
Attributes
TFTType
1280(RGB)*800 WXGA 149PPIResolution
TFTDisplay Type
WLEDBacklight Type
Panel MountingMounting Type
500Brightness
Brand:BOE
Display Size:10.1 inch
Place of Origin:Guangdong, China
Supplier Type:Industry
Brand Name:BOE
Operating Temperature:0 ~ 50 °C
Screen Size:10.1 inch
Communication Interface:LVDS
Product Name:GV101WXM-N80
Resolution:1280(RGB)*800 WXGA 149PPI
Size:10.1 inch
Viewing Angle:85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:500 cd/m²
Contrast Ratio:1300:1
Light Source:WLED , 30K hours , With LED Driver
LCD Type:TFT
Warranty:1 Year
Application:Industrial Application
MOQ:1 Pcs
Key attributes
Type
TFT
Resolution
1280(RGB)*800 WXGA 149PPI
Display Type
TFT
Backlight Type
WLED
Mounting Type
Panel Mounting
Brightness
500
Brand
BOE
Display Size
10.1 inch
Place of Origin
Guangdong, China
Supplier Type
Industry
Brand Name
BOE
Operating Temperature
0 ~ 50 °C
Screen Size
10.1 inch
Communication Interface
LVDS
Product Name
GV101WXM-N80
Resolution
1280(RGB)*800 WXGA 149PPI
Size
10.1 inch
Viewing Angle
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Brightness
500 cd/m²
Contrast Ratio
1300:1
Light Source
WLED , 30K hours , With LED Driver
LCD Type
Warranty
1 Year
Application
Industrial Application
MOQ
1 Pcs
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Lead time
Customization options
Package(+ from /Min. order: 50 pieces)
Logo(+ from /Min. order: 50 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 1 piece
Variations
Select now
Specification: 10.1 inch
10.1 inch