B156HAN09.2 AUO 60Hz EDP 40 Pin 15.6" FHD TFT LCD Screen Replacement for Laptop Touchscreen with 90-Day Warranty New Black
No reviews yet
Attributes
TFTpanel type
Newproducts status
For Home and Studentuse
16:9aspect ratio
60 Hzrefresh rate
eDP(4 Lane), eDP1.3, 40 pins Connectorinterface type
brightness:300cd/m
contrast ratio:1000:1
place of origin:China
after-sales service:Call Center and on-line Technical Support, None
color:Black
display ratio:16:9
warranty(year):90 Days
brand name:AUO
application:LAPTOP
feature:Touchscreen
private mold:No
screen type:LCD Display
series:For Home & Student
widescreen:Yes
Product Name:LCD Display Screen
Size:15.6 Inch
Brightness:300Cd/m2
Type:16: 9 Widescreen Display
Viewing Angle:85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Resolution:1920*1080
Contrast Ratio:1000:1 (Typical)
Keyword:Computer Pc Monitor
Interface:eDP(4 Lane), eDP1.3, 40 pins Connector
Model:B156HAN09.2
Key attributes
panel type
TFT
products status
New
use
For Home and Student
aspect ratio
16:9
refresh rate
60 Hz
interface type
eDP(4 Lane), eDP1.3, 40 pins Connector
brightness
300cd/m
contrast ratio
1000:1
feature
Touchscreen
warranty(year)
90 Days
color
Black
screen type
LCD Display
series
For Home & Student
private mold
No
application
LAPTOP
widescreen
Yes
display ratio
16:9
after-sales service
Call Center and on-line Technical Support, None
brand name
AUO
place of origin
China
Product Name
LCD Display Screen
Size
15.6 Inch
Brightness
300Cd/m2
Type
16: 9 Widescreen Display
Viewing Angle
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Resolution
Contrast Ratio
1000:1 (Typical)
Keyword
Computer Pc Monitor
Interface