B140HAN03.2 14 Inch 1920*1080 TFT LCD Screen Panel 300Nits 60Hz 30Pins EDP 16:10 PCBA Not Curved HDR New Gaming Laptop Monitor
Store rating:4.5
(27 reviews)
Attributes
LCDpanel type
Newproducts status
For Gaminguse
16:10aspect ratio
60 Hzrefresh rate
25msresponse time
interface type:DisplayPort
brightness:300cd/m
contrast ratio:1000:1
vertical viewing angle:85°
feature:not curved, HDR
warranty(year):1-Year
backlit type:WLED
wide color gamut:16.7M 45% sRGB
horizontal viewing angle:85°
color:Dark Brown
screen type:LCD Display
built-in speaker:No
series:For Gaming
private mold:No
pixel pitch:0.5025mm
application:LAPTOP
widescreen:Yes
display ratio:16:10
brand name:AUO
place of origin:Taiwan, China
Dot Pitch:0.5mm
Model P/N:B140HAN03.2
Resolution:1920*1080
Color Depth:16.2M 72% NTSC
Contrast Ratio:700 : 1
Luminance:250cd/m²
Refresh Rate:60Hz
Signal Type:eDP 30 pins Connector
Diagonal Size:14.0"
Touchscreen:NO
Panel Type:a-Si TFT-LCD, LCM
Operating Temp:0 ~ 50 °C
Viewing Angle:85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Light Source:WLED
Key attributes
panel type
LCD
products status
New
use
For Gaming
aspect ratio
16:10
refresh rate
60 Hz
response time
25ms
interface type
DisplayPort
brightness
300cd/m
contrast ratio
1000:1
vertical viewing angle
85°
feature
not curved, HDR
warranty(year)
1-Year
backlit type
WLED
wide color gamut
16.7M 45% sRGB
horizontal viewing angle
85°
color
Dark Brown
screen type
LCD Display
built-in speaker
No
series
For Gaming
private mold
No
pixel pitch
0.5025mm
application
LAPTOP
widescreen
Yes
display ratio
after-sales service
brand name
AUO
place of origin
Taiwan, China
Dot Pitch
0.5mm
Model P/N
B140HAN03.2
Resolution
Color Depth
16.2M 72% NTSC
Contrast Ratio
Luminance
250cd/m²
Refresh Rate
60Hz
Signal Type
eDP 30 pins Connector
Diagonal Size
14.0"
Touchscreen
Panel Type
a-Si TFT-LCD, LCM
Operating Temp
0 ~ 50 °C
Viewing Angle
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Light Source
WLED
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Lead time
Product descriptions from the supplier
1 - 199 pieces
>= 200 pieces
Variations
Select now
model number: B140HAN03.2
B140HAN03.2
resolution: 1920 X 1080
1920 X 1080
screen size
14"