No reviews yet
Attributes
MicrocontrollersFunctional Application
StandardOutput Type
ATXMEGA32A4-MHManufacturer Part Number
Component & PartProduct Completion Type
EmbeddedSeries
Surface MountMounting Type
Brand Name:Original
Place of Origin:China
Description:IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 44VQFN
Application:Electronic Chips Component
Features:Electronic Components Supplies
Output Voltage:1.6V ~ 3.6V
Package:Tray
Product Status:Active
Core Processor:AVR
Core Size:8/16 Bit
Speed:32MHz
Number of I/O:34
Program Memory Size:32KB (16K x 16)
RAM Size:4K x 8
Data Converters:A/D 12x12b; D/A 2x12b
Program Memory Type:FLASH
Key attributes
Functional Application
Microcontrollers
Output Type
Standard
Manufacturer Part Number
ATXMEGA32A4-MH
Product Completion Type
Component & Part
Series
Embedded
Mounting Type
Surface Mount
Application
Electronic Chips Component
Features
Electronic Components Supplies
Output Voltage
1.6V ~ 3.6V
Description
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 44VQFN
Brand Name
Original
Place of Origin
China
Package
Tray
Product Status
Active
Core Processor
AVR
Core Size
8/16 Bit
Speed
32MHz