AC100-265V 12V 24V 100W Constant Voltage Cabinet LED Driver Power Supply for Under Cabinet Lighting Furniture Display Showcase
No reviews yet
Attributes
Led Lighting, Street Light, Flood LightApplication
100-264VInput Voltage
>500WOutput Power
OtherOutput Current
SwitchingType
AC-DCEnergy Transfer
Output Type:Multiple
Dimming Mode:Pwm
Dimming:5 in 1
Efficiency:80%-89%
Warranty(Year):5-Year
Lighting solutions service:Lighting And Circuitry Design, Project Installation
Place of Origin:Guangdong, China
Brand Name:Grilight
Output Frequency:50/60Hz
Name:Cabibet LED Driver
Output:12V/24V DC
Watts:24W/36W/60W/100W/120W/150W
Input:AC100-265V
Key attributes
Application
Led Lighting, Street Light, Flood Light
Input Voltage
100-264V
Output Power
>500W
Output Current
Other
Type
Switching
Energy Transfer
AC-DC
Output Type
Multiple
Dimming Mode
Pwm
Dimming
5 in 1
Efficiency
80%-89%
Warranty(Year)
5-Year
Lighting solutions service
Lighting And Circuitry Design, Project Installation
Place of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Grilight
Output Frequency
50/60Hz
Name
Cabibet LED Driver
Output
12V/24V DC
Watts
24W/36W/60W/100W/120W/150W
Input
AC100-265V
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Lead time
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 10 pieces
Variations
Select now
Input Voltage(V): AC100-265V
AC100-265V
Lamp Power(W): 36W
36W
60W
100W
Output Voltage
24 V
12 V