8 VDFN Exposed Pad TPS736125DRBT IC REG LINEAR 1.25V 400MA 8SON Electronic Component Suppliers Original One Stop Service Power M
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
TPS736125DRBTModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
8 VDFN Exposed PadPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LINEAR 1.25V 400MA 8SON
Number of Regulators:1
Current Output:400mA
Current Quiescent (Iq):550
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
TPS736125DRBT
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
8 VDFN Exposed Pad
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LINEAR 1.25V 400MA 8SON
Number of Regulators
1
Current Output
400mA