6 XFDFN LD6806F/12H,115 Electronic Chips Component IC REG LINEAR 1.2V 200MA 6XSON Power Management (PMIC) BOM IC In Stock
Store rating:5.0
(3 reviews)
LINPO PRECISION LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
ChinaPlace of Origin
Tape & Reel (TR),BulkPackaging Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsApplication
Electronic Ic ComponentsFeatures
FixedOutput Type
1Number of Regulators
Current Output:200mA
Current Quiescent (Iq):100
Key attributes
Place of Origin
China
Packaging Type
Tape & Reel (TR),Bulk
Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Features
Electronic Ic Components
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Current Output
200mA