No reviews yet
Attributes
3840X2160Maximum Resolution
Office, EducationApplication
LEDPanel Style
Student, Teacher, Business ProfessionalTarget Audience
Wall Mount, Shifting FrameInstallation
60 HzScreen Refresh Rate
Input Type:USB, HDMI
aspect ratio:‘16:9
whiteboard type:Finger Touch, Pen, Interactive Whiteboard, Electronic Whiteboard
Writing method:Pen/Finger Touch
color:White, Other
Frame Material:Aluminum, Metal
Contrast Ratio:1500:1
Orientation:Vertical
product dimension:1265.6*778.2*85
folded:No
warranty:5 year
Recommended use:School, Office
place of origin:Guangdong, China
model number:Edu 55 65 75 85 98 110
brand name:DeepLume
Height:778.2
package dimensions:(L)1375*(W)920*(T)195mm
Weight:24-120kg
Width:1265.6
Product name:Deeplume Edu
Size:55/65/75/85/86/98/110Inch
brand name:Deeplume
Application:Education.Training. Conference
Touch screen:100 point Infrared Touch
Installation:Wall Mountable /Floor Standing
Warranty:5 year
Operating system:windows7/10,Android,Mac OS
Certificates:CE/CCC/FCC/ROHS/ISO9001
Resolution:3840(H),2160(V)(UHD)
Key attributes
Maximum Resolution
3840X2160
Application
Office, Education
Panel Style
LED
Target Audience
Student, Teacher, Business Professional
Installation
Wall Mount, Shifting Frame
Screen Refresh Rate
60 Hz
Input Type
USB, HDMI
aspect ratio
‘16:9
whiteboard type
Finger Touch, Pen, Interactive Whiteboard, Electronic Whiteboard
Writing method
Pen/Finger Touch
color
White, Other
Frame Material
Aluminum, Metal
Contrast Ratio
1500:1
Orientation
Vertical
product dimension
folded
No
warranty
5 year
Recommended use
School, Office
place of origin
Guangdong, China
model number
Edu 55 65 75 85 98 110
brand name
DeepLume
Height
778.2
package dimensions
(L)1375*(W)920*(T)195mm
Weight
24-120kg
Width
Product name
Deeplume Edu
Size
55/65/75/85/86/98/110Inch
brand name
Deeplume
Application
Education.Training. Conference
Touch screen
100 point Infrared Touch
Installation
Wall Mountable /Floor Standing
Warranty
5 year
Operating system
windows7/10,Android,Mac OS
Certificates
CE/CCC/FCC/ROHS/ISO9001
Resolution
3840(H),2160(V)(UHD)
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Lead time
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 1 piece
Variations
Select nowScreen Size: 55 inch
55 inch
65 inch
75 inch
85 inch
86 inch
110 inch